pomoc drogowa A2

Co robić gdy samochód wpadł do rowu?

Pomoc drogowa A2. Duża ilość pojazdów przemieszczających się po drogach oraz nie najlepszy stan infrastruktury, jeśli chodzi o nawierzchnię i wyposażenie podnoszące bezpieczeństwo ruchu, sprawiają, że często dochodzi do kolizji i poważnych zderzeń. W przypadku, gdy uszkodzenia aut są niezbyt wielkie, wystarczy wezwanie pomocy drogowej, która odholuje zniszczone samochody. Zdarzają się jednak sytuacje, w których samochody wypadają poza drogę, znajdując się w rowie czy zakopując się na terenie sąsiadującym z jezdnią. W takich przypadkach jedyną opcją może się okazać skorzystanie z usług dźwigowych. Przekonajmy się, co wiąże się z wyciąganiem pojazdu z rowu.

Pomoc drogowa A2

Jak można wydobyć auto z rowu?

Wyciągnięcie auta z rowu może być przeprowadzone na różne sposoby. W przypadku, gdy pojazd jest niezbyt ciężki i znajduje się blisko krawędzi, a żaden jego element nie zahacza o podłoże, rozwiązaniem może być wypchnięcie go przy pomocy kilku osób. Rozbujają one pojazd na tyle, by można było wytoczyć go na jezdnię. Gdy samochód jest cięższy lub jego podwozie oparło się na ziemi, wyjściem może okazać się skorzystanie z wyciągarki znajdującej się na holowniku. Po doczepieniu do auta odpowiedniego zawiesia obracający się bęben urządzenia zacznie zwijać linę, która pociągnie samochód. Metoda ta może się jednak nie sprawdzić, jeżeli pojazd siłą impetu przeleciał za rów lub inną przeszkodę terenową. Czasem jego ustawienie uniemożliwia podczepienie go do wyciągarki. W takich przypadkach najlepszą metodą będzie z reguły użycie dźwigu. Rozstawiony na stabilnym podłożu uniesie, a następnie ustawi samochód we właściwym miejscu. Jeżeli metody się nie sprawdzą możesz zadzwonić do nas – Pomoc Drogowa A2 szybko na miejscu.

Pomoc drogowa A2 – zadzwoń w razie kłopotu

Kiedy nie obejdzie się bez dźwigu?

Dźwigi są przydatne nie tylko w przypadku samochodów, które utknęły w miejscu wykluczającym zastosowanie innych metod. Gdy w grę wchodzą ciężarówki lub auta dostawcze korzystanie z dźwigu jest nieodzowne. Ich użycie jest niezbędne z uwagi na znaczną masę takich pojazdów. Przede wszystkim jeżeli będą to ciągniki siodłowe z naczepami albo ciężarówki ciągnące przyczepy. Co ważne, operacje tego rodzaju pozwalają na uniknięcie dalszych uszkodzeń oraz umożliwiają szybkie odblokowanie drogi.
Logo

Świadczymy usługi pomocy drogowej na autostradach A1 i A2. Naprawiamy pojazdy ciężarowe, dostawcze i osobowe, a dodatkowo – holujemy tiry. Udzielamy również całodobowej pomocy drogowej w skrajnie ekstremalnych sytuacjach.

Dane KONTAKTowe

  • Okólna 62, 95-002 Łagiewniki Nowe
  • +48 607 192 446
  • 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu