Skip to content Skip to footer

W jakich sytuacjach najczęściej wzywana jest pomoc drogowa?

Różne zdarzenia losowe sprawić mogą, że nasz samochód zostanie nagle unieruchomiony. Czasem jest to coś poważnego, jak uszkodzenia po wypadku, innym razem problem może być mniej groźny – jak brak paliwa. W każdym przypadku ratunkiem będzie wezwanie pomocy drogowej. Poniżej zamieszczamy opis okoliczności, w których pomoc drogowa przydaje się najczęściej.

Stłuczki i wypadki

Kolizje, które sprawiają, że samochód nie jest zdolny do dalszej jazdy, to najczęstsza przyczyna wzywania pomocy drogowej. W ten sposób uszkodzony pojazd zostanie bezpiecznie odstawiony do warsztatu. Przy czym nie zawsze uszkodzenie wynika ze zderzenia z innym autem. Czasem dojść może do niespodziewanego spotkania z wybiegającym na drogę zwierzęciem, na przykład dzikiem.

Awaria samochodu

Kolejna częsta przyczyna wzywania pomocy drogowej to awaria pojazdu. Zerwany pasek rozrządu, spalone sprzęgło, problem z pompą paliwową… Niestety czasem i bez żadnej kolizji nasz pojazd może zostać raptem unieruchomiony, a my nie będziemy w stanie nic z tym zrobić bez specjalistycznego wsparcia.

Auto w rowie

Lądowanie w rowie może być skutkiem kolizji, ale czasem zdarza się nawet na pustej drodze. Szczególnie wówczas, gdy kierowca nie dostosuje prędkości do panujących warunków albo pechowo wpadnie w poślizg na mokrym lub zalodzonym asfalcie. Wtedy ktoś będzie musiał jego samochód z rowu wyciągnąć.

Brak paliwa

Zdarza się czasem, że przez roztargnienie kierowcy, który zapomniał zatankować przed wyruszeniem w trasę, albo przez uszkodzony wskaźnik poziomu paliwa, samochód gaśnie nagle, bo w baku zrobiło się pusto. W takiej sytuacji również wzywa się pomoc drogową, która dostarczy paliwo w dowolne miejsce.

Rozładowany akumulator

W okresie zimowym pomoc drogowa wzywana jest także z powodu rozładowanego akumulatora. W tym przypadku holowanie auta do warsztatu nie jest konieczne, akumulator może zostać podładowany na miejscu z wykorzystaniem kabli rozruchowych.

× Ratownictwo drogowe