pomoc drogowa A1

W jakich sytuacjach najczęściej wzywana jest pomoc drogowa?

Pomoc drogowa A1

Pomoc drogowa A1 – Różne zdarzenia losowe sprawić mogą, że nasz samochód zostanie nagle unieruchomiony. Czasem jest to coś poważnego, jak uszkodzenia po wypadku, innym razem problem może być mniej groźny – jak brak paliwa. W każdym przypadku ratunkiem będzie wezwanie pomocy drogowej. Poniżej zamieszczamy opis okoliczności, w których pomoc drogowa przydaje się najczęściej.

Stłuczki i wypadki

Kolizje, które sprawiają, że samochód nie jest zdolny do dalszej jazdy, to najczęstsza przyczyna wzywania pomocy drogowej. W ten sposób uszkodzony pojazd zostanie bezpiecznie odstawiony do warsztatu lub na złomowanie pojazdów. Przy czym nie zawsze uszkodzenie wynika ze zderzenia z innym autem. Czasem dojść może do niespodziewanego spotkania z wybiegającym na drogę zwierzęciem, na przykład dzikiem.

Awaria samochodu

Kolejna częsta przyczyna wzywania pomocy drogowej to awaria pojazdu. Zerwany pasek rozrządu, spalone sprzęgło, problem z pompą paliwową… Niestety czasem i bez żadnej kolizji nasz pojazd może zostać raptem unieruchomiony, a my nie będziemy w stanie nic z tym zrobić bez specjalistycznego wsparcia.

Auto w rowie – pomoc drogowa A1

Lądowanie w rowie może być skutkiem kolizji, ale czasem zdarza się nawet na pustej drodze. Szczególnie wówczas, gdy kierowca nie dostosuje prędkości do panujących warunków albo pechowo wpadnie w poślizg na mokrym lub zalodzonym asfalcie. Wtedy ktoś będzie musiał jego samochód z rowu wyciągnąć.

Brak paliwa

Zdarza się czasem, że przez roztargnienie kierowcy, który zapomniał zatankować przed wyruszeniem w trasę, albo przez uszkodzony wskaźnik poziomu paliwa, samochód gaśnie nagle, bo w baku zrobiło się pusto. W takiej sytuacji również wzywa się pomoc drogową, która dostarczy paliwo w dowolne miejsce.

Pomoc drogowa A1 – rozładowany akumulator

W okresie zimowym pomoc drogowa wzywana jest także z powodu rozładowanego akumulatora. W tym przypadku holowanie auta do warsztatu nie jest konieczne, akumulator może zostać podładowany na miejscu z wykorzystaniem kabli rozruchowych. Twoje auto odpali i ruszysz w dalszą trasę. Zadzwoń jak najszybciej.
Logo

Świadczymy usługi pomocy drogowej na autostradach A1 i A2. Naprawiamy pojazdy ciężarowe, dostawcze i osobowe, a dodatkowo – holujemy tiry. Udzielamy również całodobowej pomocy drogowej w skrajnie ekstremalnych sytuacjach.

Dane KONTAKTowe

  • Okólna 62, 95-002 Łagiewniki Nowe
  • +48 607 192 446
  • 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu