pomoc drogowa zgierz

Co robić gdy w samochodzie zabrakło paliwa?

Pomoc drogowa Stryków. Unieruchomienie pojazdu na drodze to nie tylko konieczność zmierzenia się z nieoczekiwaną przerwą w podróży, ale także spory stres dla kierowcy. Zdiagnozowanie przyczyny, która sprawiła, że samochód odmówił posłuszeństwa, nie zawsze będzie prosta, a przy braku doświadczenia oraz podstawowych narzędzi większość usterek okaże się niemożliwa do usunięcia we własnym zakresie. Bez wsparcia z zewnątrz kłopotem może się okazać nawet tak banalne zdarzenie jak przebita opona lub brak paliwa. Sposobem na poradzenie sobie w takich okolicznościach będzie z reguły wezwanie pomocy drogowej. Przekonajmy się, dlaczego jest to dobre rozwiązanie.

Dlaczego warto wezwać pomoc drogowa Stryków?

Wezwanie pomocy drogowej oznacza dotarcie do miejsca, gdzie znajduje się unieruchomiony pojazd autoholownika, który jest prowadzony przez doświadczonego mechanika. Jest on wyposażony w zestaw podstawowych przyrządów, które umożliwiają mu dość szybkie ustalenie przyczyny awarii, a także udzielenie informacji, w jaki sposób można ją usunąć. W takiej sytuacji kierowca może zdecydować się na odholowanie auta do wybranego przez siebie warsztatu, a także – jeżeli będzie to możliwe – na podjęcie próby naprawy auta na miejscu. Warto pamiętać, że pojawienie się autolawety pomocy drogowej poprawia bezpieczeństwo, ponieważ wóz ten jest dobrze widoczny. Trzeba też mieć na uwadze, że na autostradzie holowanie auta przy pomocy innego kierowcy jest zabronione. Nie będzie też wskazane na drodze ekspresowej.

Na co można liczyć, wzywając pomoc drogowa Stryków?

Mechanicy pomocy drogowej są w stanie poradzić sobie przy większości typowych usterek i przyczyn unieruchomienia samochodu. Przy prostych awariach np. przepaleniu się bezpiecznika czy wymianie koła lub paska klinowego interwencja nie trwa zwykle zbyt długo i kierowca może kontynuować podróż. Problemem nie jest też dowiezienie paliwa. Wzywając holownik, trzeba jednak dokładnie podać swoją lokalizację, a na drogach ekspresowych i autostradach także kierunek, w jakim zmierzamy. Pomocna może się okazać zarówno pozycja z GPS, jak i oznaczenie na słupku kilometrowym czy nazwa ostatnio mijanej miejscowości.

Logo

Świadczymy usługi pomocy drogowej na autostradach A1 i A2. Naprawiamy pojazdy ciężarowe, dostawcze i osobowe, a dodatkowo – holujemy tiry. Udzielamy również całodobowej pomocy drogowej w skrajnie ekstremalnych sytuacjach.

Dane KONTAKTowe

  • Okólna 62, 95-002 Łagiewniki Nowe
  • +48 607 192 446
  • 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu